Kurumsal

Cevizli Bahce Hakkinda

 

2011 Yılından bu yana çalışmalarına aralıksız devam eden Cevizli Bahçe’nin temelleri 2009 yılında atılmıştır. Anonim Şirketimiz, Türkiye’de üretimin sınırlı, ithalatın çoğunlukta olduğu ceviz konusunda hedefini belirlemiştir.

Edirne, Uzunköprü lokasyonundaki Cevizli Bahçe’nin kurulumuna kadar, Türkiye’nin dört bir yanını karış karış dolaşmış, irili ufaklı, modern ve geleneksel birçok ceviz işletmesinde incelemelerde bulunmuştur.

Mühendislerimiz ve danışmanımızdan oluşan teknik kadromuzla, 2011 yılında başlattığımız altyapı ve kurulum çalışmaları ile 1300 dönümlük ‘Modern Kapama Ceviz Bahçesi’ olan Cevizli Bahçe’yi, 11 ay gibi bir sürede, 2011-2012 tarım sezonu içerisinde faaliyete geçirdik.

Cevizli Bahçe’nin üzerine kurulduğu arazi kalitesiz orman ve vasıfsız çalı arazisi olduğu için, doğaya ve toprağa katkıda bulunmak, rüzgar perdesi oluşturmak amacıyla 23.000 mavi servi, 5000 akasya ağacı diktik.

2020 yılında gerçekleştirdiğimiz yeni dikimlerle beraber, 

Toplam 1300 dekar alanda 20.500 Adet Chandler cinsi Ceviz Ağacımızla 

Türkiye’nin en büyük ceviz bahçelerinden birine ev sahipliği yapıyoruz.

1.250 m2‘lik kapalı alanda yer alan ceviz işleme tesisimiz ile İyi Tarım Uygulamaları lisanslı olarak üretimi yaptığımız cevizlerimizi dünya standartlarında işleyip satışa sunuyoruz.

Misyonumuz;

  • Modern tarım teknikleri ile dünya standartlarını yakalayarak verim arttırmak,
  • Dünya standartlarında iyi tarımla ceviz yetiştirmek,
  • Üretim maliyetlerini düşürmek, gıda ve çevre güvenliğini sağlayarak kaliteli, güvenilir ürün üretmek,
  • İyileştirilmiş iş olanakları ve personel eğitimleri ile işçi güvenliğini, sağlığını korumak, faaliyet gösterdiğimiz köy ve ilçe sınırları içerisinde istihdam yaratmak, sosyoekonomik yapıya olumlu katkılarda bulunmaktır.
  • Vizyonumuz;
  • Teknik kadromuz ve alt yapımızla, ülkemizde faaliyet gösteren, modern, güvenilir, kaliteli üretim gerçekleştiren ceviz işletmelerinin arasında yer almaktır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir