2021 Ceviz Hasat Etkinliğimiz

Ceviz Üreticiler Derneği #hasattayız 2021 Yerli Ceviz hasat etkinliğinde Ceviz Üreticileri Derneği üyeleri Cevizli Bahçe Sipahiköy yerleşkemizde bir araya geldi.

2020 yılında kurulan Ceviz Üreticileri Derneğinin gerçekleştirdiği ilk ceviz hasadı #hasattayız etkinliği için dernek üyeleri ve basın mensupları #CevizliBahce yerleşkemizde 20.Ekim.2021 tarihinde bir araya geldiler.

Ev sahipliği yaptığımız #hasattayız 2021 etkinliğimize, Anadolu Ajansı, TRT Haber, Milliyet Gazetesi, Dünya Gazetesi, Agro TV , EkoTürk gibi medya kuruluşlarının yanı sıra Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan da katılım sağladı.

Derneğin İlk Hasat Etkinliği

Cevizli Bahçe’nin kurucu üyesi olduğu Ceviz Üreticileri Derneği, 2021 yılı rakamlarına göre 35 bin dekar alanda yaklaşık 1 milyon ceviz ağacıyla dünya standartlarında 19 bin ton üretim yapıyor.

Dernek üyelerinin ilk kez düzenlenen ceviz hasadı etkinliğimizde bir araya gelerek bahçemiz hasadına eşlik ettiler. Aynı zamanda basın mensuplarına ceviz üreticiliğinin sorunlarını ve çözüm önerilerini sunma imkanı buldular.

Ceviz hasadı etkinliğimizde yerleşkemizi ve işletme tesisimizi ziyaret eden konuklarımıza Cevizli Bahçe Trakya kurucusu Hakkı Akhan eşlik ederek, işletmemiz hakkında detaylı bilgiler paylaştı. Yerli üretilen cevizin aroması, lezzeti, tazeliği hiç bir ithal cevizde yok.

Ceviz Üreticileri Derneği Eş Başkanları Hakkı Akhan @cevizlibahce ve Ömer Ergüder @erbaceviz Türkiye’nin üretimi yerli ceviz ve ceviz hasat etkiniliğimiz hakkında bilgiler paylaştı.

📌 “Yerli üretilen cevizin aroması, lezzeti, tazeliği hiç bir ithal cevizde yok.”

📌 “Yerli Cevizde kalite, kalibrasyon ve randıman dernek üyelerimizin de çabalarıyla dünya standartlarına ulaşmış durumdadır.”

📌 “Sofralarınıza neredeyse sıfır karbon ayak izi ile geliyoruz.

Edirne Uzunköprü ilçesi Sipahiköy’de 1.300 dekar arazi içerisinde yer alan Cevizli Bahçe Trakya kapama ceviz çiftliğinde ve işletme tesisinde gerçekleştirilen etkinlikte, bir yandan ceviz hasadına eşlik edilirken, üreticiler ve basın mensupları çorbasından tatlısına bahçemizin yeni hasat taze cevizlerinden hazırlanmış olan öğlen yemeğine çok ilgi gösterdiler.

Etkinliğimiz hakkında diğer haberler için tıklayınız.

Ceviz hasadı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir