CEVİZLİ BAHÇE YERLEŞKESİ

Cevizli Bahçe Yerleşkesi; 20.500 Chandler Ceviz Ağacının dikili olduğu Ceviz Üretim Alanı, 500 ton kapasiteli Ceviz işleme ve Paketleme Tesisi, Cevizli Bahçe Arılığı ve üretimi destekleyen İşletme Alanı ile Edirne’nin Sipahi Köy’ünde kurulmuştur.

Cevizli Bahce Trakya maps yerleske

ÜRETİM ALANI

1300 dönümlük Cevizli Bahçe Trakya ceviz üretim alanında, 2019 sonunda eklenen yeni plantasyon alanımızla birlikte, toplam 20.500 Adet Chandler ceviz fidanı dikilidir.

Ceviz ağaçlarımızın su ihtiyacını karşılamak üzere, 4 adet kuyu açılmış ve 2 adet su dinlendirme havuzu mecuttur.

Üretim alanı içerisinde, doğal bal üretimi yapılan Cevizli Bahçe Arılığı da yer almaktadır.

Cevizli Bahce Trakya uretim alanlari 22

CEVİZ İŞLEME – PAKETLEME TESİSİ

Cevizli Bahçe Trakya kendi cevizlerini ve diğer işletmelerden kabul ettiği cevizleri 500 Ton kapasiteli Cevizli Bahçe Trakya Ceviz İşleme ve Paketleme Tesisinde gerçekleştirmektedir.

Cevizli Bahce Trakya yerleskemiz

 Portekiz’de üretilen ve 2019 yılında faaliyete geçen Cevizli Bahçe Trakya Ceviz İşleme ve Paketleme Tesisi 500 ton kapasitelidir. 

Tesiste hem Cevizli Bahçe Trakya hem de civar işletmelerde üretilen cevizler el değmeden tam otomasyon sistem ile işlenmektedir.

[widgetkit id=54] Tesise giren cevizlerin önce dolu-boş ayrımı yapılmakta, kurutmayı takiben paketlenmekte ve konvayörler aracılığıyla nakliye araçlarına el değmeden yüklenmektedir.

 

İŞLETME ALANI

Yönetim, iş ve sosyal faaliyetlerinin gerçekleştirildiği işletme alanında; işletme binası, ceviz işleme tesisi, hangar, sulama odası, sera, meyve bahçesi ve hayvan barınakları bulunmaktadır.

xcc4

İşletme Binası

Cevizli Bahçe’nin kalbi olan işletme binasında bahçe yönetimi ve sosyal faaliyetler gerçekleştirilmektedir.   Yönetim, mühendis ve personel ofisleri, seminer odası, personel dinlenme odası, stajyer odaları, konuk odaları, mutfak ve yemekhane işletmesinin binasının içerisinde yer almaktadır.

Yönetim Ofisi

Bahçe yönetiminin ve iş toplantılarının gerçekleştirildiği yönetim ofisi, işletme binasının en üst katında yer almaktadır.

[widgetkit id=39]

Mühendis ve Personel Ofisleri

Cevizli Bahçe’nin teknik ve idari işlerinin uygulandığı çalışma alanıdır. 

[widgetkit id=48]

Seminer Odası

Toplantı, sunum ve işletme içi eğitim için kullanılmasının yanı sıra,  işletme dışından gelen konuklarımızla da ceviz, sulama ve tarımsal faaliyetlerle ilgili toplantılarda ev sahipliği yapmaktadır.

[widgetkit id=40]

Konuk Odaları

Cevizli Bahçe’yi ziyaret eden konuklarımızı,  doğal yaşam ile şehir konforunu bir arada sunarak ağırlamaya çalışmaktayız.

[widgetkit id=43]

Yemekhane

[widgetkit id=44]

Hangar

Bahçe araç ve ekipmanlarının muhafaza edildiği depo bölümüdür.

[widgetkit id=45]

Stajyer Odası

Cevizli Bahçe mesleki dayanışma ve tarım sektörüne yetişmiş eleman sağlama konusunda ziraat fakülteleri ile işbirliği içersinde çalışmaktadır. Bu amaçla yaz aylarında stajlarını Cevizli Bahçe’de yapmak isteyen geleceğin ziraat mühendislerine kapılarımızı açmaktayız.

[widgetkit id=42]

Personel Dinlenme Odası

Cevizli Bahçe personelinin boş zamanlarını en iyi şekilde geçirmeleri için tasarlanan personel dinlenme odamızda:  masa tenisi, langırt, kütüphane ve oyun konsolu bulunmaktadır.

[widgetkit id=41]

Sera ve Meyve Bahçesi

Konuklarımız ve bahçe çalışanlarımızın sebze, meyve ihtiyacını karşıladığımız seramızda, organik yetiştiricilik yapmaktayız.

[widgetkit id=46]

 

Elma, şeftali, nektarin, ahlât, erik, kiraz gibi genç meyve fidanlarının dikili olduğu meyve bahçemizden yakın zamanda ilk ürünlerimizi alacağız.

Hayvan Barınakları

Kümes hayvanları, atlar, koyunlar ve köpekler Cevizli Bahçe’nin hayvan nüfusunu oluşturmaktadır.

Cevizli Bahçe personel ve konuklarımızın hayvansal gıda ihtiyacı doğal ve sağlıklı yollardan hayvan barınaklarından temin edilmektedir.

[widgetkit id=47]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir