Bal Talebi

CEVİZLİ BAHÇE BAL

Arıların doğadan insana sunduğu bal, doğal şartlarda üretildiği, doğru koşullarda saklanabildiği ve sağlığınız için uygun olan miktarda tüketildiği zaman mucizevi bir besin halini alır.

 Ham protein ve enerji kaynağı olan çiçek balındaki amino asitler ve vitaminlerin büyük bir kısmı, içerdiği polen kaynağından gelmektedir. Çiçek ballarını, salgı ballarından (çam balı gibi) farklı kılan ve besleyici hale getiren de bu polen kaynaklarıdır.

CEVİZLİ BAHÇE BAL, Trakya florasında üretilmiş, polen içeriği yüksek, saf nektarlardan toplanmış, %100 doğal süzme çiçek balıdır.

  cbs1

 

NEDEN CEVİZLİ BAHÇE BAL’I TERCİH EDEBİLİRSİNİZ?

 Cevizli Bahçe Bal, Edirne’nin Sipahi Köy’ünde ceviz üretimi yapılan Cevizli Bahçe’nin arılığından toplanmaktadır. Derleme bal değildir.

Trakya yöresinin kendine özgü florasından ve arılarımız için oluşturduğumuz bal merasından, toplanan saf nektarlardan %100 doğal olarak üretilmektedir.

Gıda ve çevre güvenliğinin titizlikle gözetildiği, İyi Tarım Uygulamaları’nın esas alındığı Cevizli Bahçe’de, ceviz, bal ve lavanta üretimleri güvenilir ve sağlıklı bir şekilde yürütülmektedir.

Bal analizleri sonucu ile doğallığı onaylanmış Cevizli Bahçe Bal’ın toplanması ve dolumu da sağlıklı, hijyenik koşullarda gerçekleştirilmektedir.

Sofralarınıza ulaşması için geçen sürede gösterdiğimiz özeni kargo aşamasında da gözetmekteyiz. Ücretsiz olarak güvenli strafor kutularda ya da airpack (havalı ambalaj) gönderim yapmaktayız.

 Balın üretimi, toplanması ve ambalajlanması gibi doğru koşullarsa saklanması da gıda güvenliği için çok önemlidir. Özelikle polen içeriği yüksek çiçek ballarının oda sıcaklığında muhafaza edilmesi, güneş ışınlarına maruz bırakılmaması gerekmektedir.

cbbb1

 Siparişleriniz için 0532 063 59 08 numaralarımızda bize ulaşabilir, info@cevizlibahce.com.tr’ye elektronik posta gönderebilirsiniz.


İnternet üzerinden satın almak isterseniz; gittigidiyor.com ve n11.com’da yer alan online dükkanlarımızı ziyaret edebilirsiniz.
Banka Havalesi yoluyla satın almak isterseniz, iletişim bilgilerimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bal kutularınızı Yurtiçi Kargo ile kargo ücreti ödemeden size ulaştırılacağız. 


BAL PAYLAŞTIKÇA TATLANIR!

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=RUFLiudr62s{/youtube} 


CEVİZLİ BAHÇE ARILIK

Cevizli Bahçe Arılığı 2013 yılından bu yana, Cevizli Bahçe’nin içinde, 200 arı ailesine, modern kovanları, teknik ekibi ve donanımıyla ev sahipliği yapmaktadır.

2013 yılında deneme kovanları ile başladığımız çalışmalarımız, 2014 yılında koloni sayımızın 200’e ulaşması ile çalışmalarımıza profesyonel bir yol çizmemize yardımcı oldu. Teknik kadromuzun büyümesi, hasat ve bakım süreçlerinde kullandığımız makine ve aletlerin işlevsel hale gelmesi ile arı dünyasında başladığımız yolculuğumuz daha yoğun ve keyifli bir hal aldı.

Sabit arıcılığın yapıldığı Cevizli Bahçe Arılığı’nda arılarımızın su ihtiyacını karşılamak üzere bir düzenek yerleştirdik. Kolonilerin kısa uçuş mesafesinde bir arı merası oluşturarak onların enerji ve zamandan verimli bir şekilde yararlanmasını sağladık.

[widgetkit id=10]


İlk büyük hasadımızı 2014 yılında gerçekleştirdik. Çalışkan arılarımızın bize hediye ettiği 1 ton’un üzerindeki balı ”BAL PAYLAŞTIKÇA TATLANIR” dan yola çıkarak dostlarımız ile paylaştık.

[widgetkit id=11]


Sizlerden gelen olumlu geri dönüşler, 2015 sezonuna arılarımızla birlikte heves ve merakla girmemizi sağladı.

Arılarımızın, sizlerin ve bizlerin, lezzetli, doğal bal hayalleri kurmasına yol açan yeni bal hasadımızı 2015 Ağustos ayı içerisinde gerçekleştirdik.

[widgetkit id=13]


Arılarımızın bizimle, bizim sizlerle yeniden paylaşacağımız, paylaştıkça tatlanacağını umduğumuz CEVİZLİ BAHÇE BALI çok yakında yine sizlerle olacak.[widgetkit id=14]

 


CEVİZLİ BAHÇE BALI’NIN NEKTAR KAYNAKLARI

(BALIMIN İÇİNDE NELER VAR?)

TRAKYA’NIN KENDİNE ÖZGÜ FLORASI

– Yabani kekik, yabani nane (cocen), yabani ada çayı gibi çeşitli ıtırlı bitkiler

– Karahindiba, deve dikeni, gülhatmi, hodan gibi çalı, çiçek ya da diken formunda kır ve orman çiçekleri

– Mayıs ayında sarı çiçekleriyle arıları kendine çeken karaçalı,

– Bal meramızdaki lavanta, fiğ, üçgül, arı otu

– Temmuz ayında Cevizli Bahçe’ye yakın tarlalarda çiçeklenen ayçiçeği,

Bahçe dışında ve içinde kalan ormanlık bölgedeki söğüt, akasya ve yabani meyve ağaçları, çalıları.


CEVİZLİ BAHÇE ARI MERASI

Cevizli Bahçe arılarının koloni gelişimine destek olmak ve nektar kaynaklarının çeşitliliğini dolayısıyla bal içerisindeki çeşitliliği çoğaltmak üzere arılarımızın için bahçe içerisinde ARI MERASI oluşturduk. Bu meraya; Arı Otu (Faselya), Korunga, Üç Gül, Fiğ, Kanola ve Lavanta gibi bal ve polen kaynakları ektik.

[widgetkit id=16]


TOHUM TOPLARI

Bunların dışında 2015 ilkbahar aylarında denediğimiz ‘Masanobu Fukuoka Tohumlama Yöntemi’ ile doğal tarım adı altında toprağı çapalamadan, doğaya yeni tohumlar gönderdik. Kekik, nane, deve dikeni, ada çayı tohumlarının bahçe içerisinde, yakın kır ve orman alanlarında, doğayı zenginleştirme, erozyonu önleme ve arılara yeni nektar alanları açma konusunda gelecek zamanda doğal düzeni destekleyici olmalarını umuyoruz.

[widgetkit id=1]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir