facebook  twitter  googleplus  youtube  pinterest  instagram

 • Cevizli Bahçe

  Cevizli Bahçe Konumu

 • email

  info@cevizlibahce.com.tr

 • 0532 063 59 08

  Bal Telefonu

 • 08.00 - 17.30

  Çalışma Saatleri

Cevizli Bahçe, 23.09.2011 tarihinde, Anonim Şirketimiz adına tahsisi yapılan, Edirne Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı, Uzunköprü Orman İşletme Şefliği sınırları içerisinde kalan Sipahi Köyünde, 1300 dönümden oluşan Özel Ağaçlandırma Sahasında kurulmuştur.

Orman vasfını yitirmiş arazimizde, diri örtü temizliği ve toprak ıslahı için 3 adet D7 tipi dozerler kullanılmıştır. Arazinin parselizasyonu ve karalojı harita mühendisi yardımıyla 8*8 olarak yapılmıştır. Bahçemizde ana çeşit olarak Chandler ve % 10 oranında tozlayıcı olmak üzere toplam 16.000 adet fidan dikimi yapılmıştır.

Arazide damla sulama sistemi mevcut olup, Türkiye'de yeni kullanılan çok fonksiyonlu bir otomasyonla kontrol edilmektedir. Parsellerden aldığımız toprak ve yaprak analizleri ile bitki gübre ihtiyacını, parsellerde yaptığımız toprak ve yaprak nem ölçümleriyle ise bitki su ihtiyacını hesaplayarak, bu otomasyon sistemi sayesinde ceviz için gerekli olan su ve gübre ihtiyacını hesaplarımız doğrultusunda, programlayarak ağaçlara vermekteyiz.

Bunun yanı sıra; bahçede parsellere ıslah için dekara 4 ton gelecek şekilde fermante olmuş hayvan gübresi dağıtılmıştır. Bu sayede cevizlerin gelişimlerine katkı sağlanmış aynı zamanda toprağa organik madde takviyesi yapılmıştır. Bu da toprağın iyileştirilmesine katkı sağlamıştır.

Bahçemizde seçilmiş terbiye sistemi Türkiye'de ve dünyada yeni kabul görmüş alışıla gelenden farklı, ağacı en hızlı ve en çok verime yatıran bir terbiye sistemidir. Bu süreçte ilk beş yıl çok önemli olduğu için, periyodik olarak yaz ve kış budamaları yapmaktayız.

Ceviz bahçesinde sık görülen antraknoz ve bakteriyel yanıklık hastalıklarına karşı periyodik olarak sezonda 2-3 ilaçlama yapmaktayız.

Bahçemizde görülen yabancı otlara karşı mekanik mücadelenin dışında, düzenli bir şekilde, yağışlara bağlı olarak 2-3 defa herbisit uygulaması yaparak yabancı otların çıkışı önlüyoruz.

Dikim, sulama, ilaçlama, gübreleme, budama gibi üretimin en hassas noktalarında, teknik kadromuz eşliğinde kaliteli ve verimli sonuçlar almak üzere yola çıktık ve bu yolda devam etmekteyiz.

Amacımız bu uygulamaları düzenli bir şekilde uygulayarak maksimum verime ve kaliteye ulaşmaktadır. Bu doğrultuda 2016 yılında ilk hasatımızı yapmış olacağız.

CEVİZLİ BAHÇE’DE  ÜRETİM

Üretim videolarımız için Youtube Kanalımızı takip edebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

İletişim bilgilerimiz aşağıdaki gibidir. İsterseniz iletişim formumuzu doldurarak şipariş verebilirsiniz veya görüş - öneri bize bildirebilirsiniz.


Adres

Sipahi Köyü, Karaağaç Mevkii No: 239
Uzunköprü – EDİRNE


Bal Telefon

0532 063 59 08


Email

info@cevizlibahce.com.tr