facebook  twitter  googleplus  youtube  pinterest  instagram

 • Cevizli Bahçe

  Cevizli Bahçe Konumu

 • email

  info@cevizlibahce.com.tr

 • 0532 063 59 08

  Bal Telefonu

 • 08.00 - 17.30

  Çalışma Saatleri

Cevizli Bahçe Yerleşkesi; ceviz ağaçlarının dikili olduğu Ceviz Üretim Alanı, Cevizli Bahçe Arılığı ve üretimi destekleyen İşletme Alanı ile Edirne’nin Sipahi Köy’ünde kurulmuştur.

xcc2

ÜRETİM ALANI

1300 dönümlük Ceviz Üretim Alanına, 16.000 Chandler ceviz fidanı dikilidir. Ceviz ağaçlarının su ihtiyacını karşılamak üzere, 4 adet kuyu açılmış ve 2 adet iki su dinlendirme havuzu inşa edilmiştir.

Üretim alanı içerisinde,  doğal bal üretimi yapılan Cevizli Bahçe Arılığı da yer almaktadır.

xcc

İŞLETME ALANI

Yönetim, iş ve sosyal faaliyetlerinin gerçekleştirildiği işletme alanında; işletme binası, ceviz işleme tesisi, hangar, sulama odası, sera, meyve bahçesi ve hayvan barınakları bulunmaktadır.

xcc4

İşletme Binası

Cevizli Bahçe’nin kalbi olan işletme binasında bahçe yönetimi ve sosyal faaliyetler gerçekleştirilmektedir.   Yönetim, mühendis ve personel ofisleri, seminer odası, personel dinlenme odası, stajyer odaları, konuk odaları, mutfak ve yemekhane işletmesinin binasının içerisinde yer almaktadır.

Yönetim Ofisi

Bahçe yönetiminin ve iş toplantılarının gerçekleştirildiği yönetim ofisi, işletme binasının en üst katında yer almaktadır.

Mühendis ve Personel Ofisleri

Cevizli Bahçe’nin teknik ve idari işlerinin uygulandığı çalışma alanıdır. 

Seminer Odası

Toplantı, sunum ve işletme içi eğitim için kullanılmasının yanı sıra,  işletme dışından gelen konuklarımızla da ceviz, sulama ve tarımsal faaliyetlerle ilgili toplantılarda ev sahipliği yapmaktadır.

Personel Dinlenme Odası

Cevizli Bahçe personelinin boş zamanlarını en iyi şekilde geçirmeleri için tasarlanan personel dinlenme odamızda:  masa tenisi, langırt, kütüphane ve oyun konsolu bulunmaktadır.

Stajyer Odası

Cevizli Bahçe mesleki dayanışma ve tarım sektörüne yetişmiş eleman sağlama konusunda ziraat fakülteleri ile işbirliği içersinde çalışmaktadır. Bu amaçla yaz aylarında stajlarını Cevizli Bahçe’de yapmak isteyen geleceğin ziraat mühendislerine kapılarımızı açmaktayız.

Konuk Odaları

Cevizli Bahçe’yi ziyaret eden konuklarımızı,  doğal yaşam ile şehir konforunu bir arada sunarak ağırlamaya çalışmaktayız.

Yemekhane

Hangar

Bahçe araç ve ekipmanlarının muhafaza edildiği depo bölümüdür.

Sera ve Meyve Bahçesi

Konuklarımız ve bahçe çalışanlarımızın sebze, meyve ihtiyacını karşıladığımız seramızda, organik yetiştiricilik yapmaktayız.

 

Elma, şeftali, nektarin, ahlât, erik, kiraz gibi genç meyve fidanlarının dikili olduğu meyve bahçemizden yakın zamanda ilk ürünlerimizi alacağız.

Hayvan Barınakları

Kümes hayvanları, atlar, koyunlar ve köpekler Cevizli Bahçe’nin hayvan nüfusunu oluşturmaktadır.

Cevizli Bahçe personel ve konuklarımızın hayvansal gıda ihtiyacı doğal ve sağlıklı yollardan hayvan barınaklarından temin edilmektedir.